RFID – Kart

RFID Kartlar

RFID kartları, pasif, aktif veya pil destekli pasif olabilir. Aktif bir etiketin üzerinde bir pil bulunur ve ID sinyalini periyodik olarak iletir. Pil destekli pasif (BAP) kartta küçük bir batarya bulunur ve ortamda bir RFID okuyucuvarsa devreye girer. Pasif kart pile sahip olmadığı için daha ucuz ve daha küçüktür. Bunun yerine kart, okuyucu tarafından iletilen radyo enerjisini kullanır. Bununla birlikte, bir pasif etiketi enerjilendirmek için data aktarım sinyalinden yaklaşık bin kat daha güçlü bir güç tüketilmesi gerekir.

Kart İzleme

Sesli Uyarı

Mobil & Desktop İnceleme

Raporlama

 • RFID etiketler, salt okunur veya fabrikada atanmış bir seri numarasına sahip olabilirler. Bu seri numarası, bir veri tabanında bir anahtar olarak kullanılır veya okunabilir / yazılabilir. Burada nesneye özgü veriler sistem kullanıcısı tarafından etikete yazılabilir.

  RFID etiketleri en az üç parçadan oluşur: bir radyo frekansı (RF) sinyali modülatörü, demodülasyondan sorumlu bilgileri depolayan ve işleyen entegre bir devre ve okuyucu sinyalinden DC gücü toplamak için bir araç ve sinyali alan ve ileten bir anten. Etiket bilgileri geçici olmayan bir belleğe kaydedilir.

  Bir RFID okuyucu, etiketi sorgulamak için kodlanmış bir radyo sinyali gönderir. RFID etiketi mesajı alır daha sonra tanımlaması ve diğer bilgileri içeren bir yanıt verir. Bu, benzersiz bir etiket seri numarası, stok numarası, parti numarası, üretim tarihi veya diğer özel bilgiler gibi ürünle ilgili bilgiler olabilir. Etiketlerin özel seri numaraları olması nedeniyle RFID sistemi, RFID okuyucu aralığı içinde olabilecek ve aynı anda okunabilecek birkaç etiket arasında ayırım yapabilir.

RFID kart uygulamaları;

 • Geçiş kontrol: Otopark geçiş kontrol sistemi, personel turnikeleri…
 • Otoyol otomatik geçiş (KGS, HGS):  HGS;  UHF uygulamasıdır. Bileşenleri UHF anten ve araç içi RFID etiketidir. KGS ise proximity kart uygulamasıdır.
 • Toplu taşıma: Şehirlerimiz çoğunda kullanılan kişisel toplu taşıma kartları
 • Personel, hasta, VIP müşteri tanımlama
 • Otel, yemekhane, kantin uygulamaları (Bakiye miktarı vb)
 • Marketing , lojistik, ürün takip
 • Banka uygulamaları

  N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş., Karel Mobil Sistemler distribütörü olup %100 yerli yazılım ve donanımı ile Türkiye’nin her noktasında müşterilerine 7/24 destek veren bir yazılım firmasıdır.
  N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş. olarak faaliyet alanımız ATS, HTS, DTS, STS, VBS, MTSK gibi projelerle sınırlı olmayıp, askeri projeler, bilişim danışmanlığı, donanım tedarik, yerli yazılım, özel kamera ve güvenlik sistemleri alanlarında da çözümler sunuyoruz.

  ADRES

  Çamlıca Mahallesi Anadolu Bulvarı Timko Sokak 20 N - 2 Yenimahalle/Ankara

  ÇAĞRI MERKEZİ

  0850 433 1818

  E-MAIL

  bilgi@n2mobil.com.tr

  İşkur

  Bu iş yerinde İŞKUR tarafından finanse edilen işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir.