Mobil Kamera Sistemi

Mobil Kamera Sistemi Nedir ?

İnternet erişimi olan herhangi bir bilgisayar veya cep telefonundan kullanımı kolay bir arayüz yardımıyla araçlarınızın içini ve dışını 7/24 canlı olarak izlemenizi, geçmişe dönük kayıtlara ulaşmanızı ve görüntü kayıtlarının yedeğini almanıza imkan sağlayan sistemdir.

Günümüzün gelişen teknoloji çağında kamera sistemleri de paralel olarak gittikçe ilerleme göstermektedir. Kameraları iş yeri ve büyük firmalar gözetim, güvenlik, personel gözetim amaçlı kullanabilmekte ya da bireysel güvenlik için kullanılabilmektedir. Güvenlik ve gözetimi en üst düzeyde sağlamak için IP kameralar en iyi seçenek olacaktır. Analog kameralar yerine geçen IP kameralar, gelişmiş teknoloji üretimidir. Birçok açıdan IP kameralar artık en mantıklı tercih olmaktadır.

HD Kalite

Ses Kayıt

Canlı İzleme

Raporlama

 • IP kameralar, Analog kameralardan şu açılardan daha avantajlıdır;

  • Erişim Kolaylığı
  • Kullanım Kolaylığı
  • Kalite
  • Sistem Gereksinimleri
  • Kurulum
  • Kablolama
  • Yakınlaştırma
  • Fiyat 

Analog kameralar ve IP kameralar arasındaki büyük fark görüntü işleme biçimleridir. Ip kameralar aldıkları görüntüyü sayısal veriye çevirir, ardından kolay çeşitli metotlarla erişim sağlanabilmektedir. Analog kameralar görüntüyü DVR adı verilen bir kayıt cihazına iletmektedir. Ip kameralar farklı cihazlardan erişim sağlayabilmekte, programlanması kolay bir kullanım sağlamakta, yüksek bir görüntü kalitesi bulunmakta ve çalışırken bilgisayara ihtiyaç duymamaktadır. Analog kameralar kablolama, kurulum, sistem gereksinimleri ve maliyet açısından dezavantajlı olmasının yanı sıra, son teknoloji olan Ip kameraların işlevlerini gerçekleştirememektedir. 

Mobil Kamera Çalışma Sistemi

IP kameranın çalışma sistemi, sizin müdahale etmenizi gerektirmeyen basit bir süreci takip eder. Lens ve sensörler ile oluşan görüntüleri elektrik sinyaline dönüştürür. Sinyali, içerisindeki dahili şekilde bulunan işlemciye aktarır. IP kameradaki bu işlemci analog olan sinyali dijital sinyale çevirir. Dijital sinyal, kayıt altına alınabilmektedir ve aynı zamanda dahili veya harici olarak bağlı olduğu nerwork, smtp client, web server, ftp server üzerinden de yayınlanabilmektedir.

Ip kamera her türlü network ortamına adapte edilebilmektedir. Herhangi bir donanım gerektirmemekle birlikte elde ettiği görüntüleri belirlenen noktaya dijital olarak iletmektedir. Bu iletimi sağlayabilmek için mevcut IP kameranızı yerel bir network ağına bağlamanız yeterli olmaktadır. IP kameralar, IP protokol tabanları ile çalışmaktadır; bağlı olduğu mekanın görüntüsünü anında mevcut yerel ağ üzerinden size aktarabilmektedir. Ip kameralar, mini kompakt bir yapıya sahip olduğu için yerel network ağı ve mevcut bilgisayardan başka bir ekipman gerektirmez. Canlı olarak görüntü erişimi sağlarken, sesleri de duyabilmektesiniz.

  N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş., Karel Mobil Sistemler distribütörü olup %100 yerli yazılım ve donanımı ile Türkiye’nin her noktasında müşterilerine 7/24 destek veren bir yazılım firmasıdır.
  N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş. olarak faaliyet alanımız ATS, HTS, DTS, STS, VBS, MTSK gibi projelerle sınırlı olmayıp, askeri projeler, bilişim danışmanlığı, donanım tedarik, yerli yazılım, özel kamera ve güvenlik sistemleri alanlarında da çözümler sunuyoruz.

  ADRES

  Çamlıca Mahallesi Anadolu Bulvarı Timko Sokak 20 N - 2 Yenimahalle/Ankara

  ÇAĞRI MERKEZİ

  0850 433 1818

  E-MAIL

  bilgi@n2mobil.com.tr

  İşkur

  Bu iş yerinde İŞKUR tarafından finanse edilen işbaşı eğitim programı düzenlenmektedir.