BLOG

9/4/2020Filo Takip Sistemi Nedir, Filo Takip Neden Satın Alınmalı?

Filo takip sistemi nedir ? 

Son zamanlarda çokça karşılaştığımız filo takip sistemi hakkında ne kadar bilgi sahipsiniz? Her geçen gün daha fazla ilgi gören ve talep edilen takip sistemleri ciddi manada yayılıyor. Filo takip sistemi sayıca fazla araca sahip lojistik firmalarının tüm araçları aynı anda ve tek bir yerden kontrol ve takip edebilmeleri için geliştirilmiş olan takip sistemidir.

Filo takip sistemi neden kullanılmalı?

Araçları sisteme tanıttıktan sonra lokasyon bilgilerini anında tespit edebilirsiniz. Üstelik yalnızca konum bilgileri değil hız, yakıt seviyesi, yolculuk süresi gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bitti mi? Bitmedi. Filo takip sistemi sizlere daha birçok avantaj sağlayacak. İşte onlardan birkaçı.

  • Motor blokaj (güvenli bir şekilde motoru durdurma)
  • Depo kapak sensörü (yakıt hortumlamasına karşın önlem) ve kapı sensörü (hırsızlıklara karşı önlem)
  • Yakıt seviyesi sensörü
  • RFID kart okuyucu sayesinde şoför kimlik tanıma özelliği
  • Araç içerisindeki ve dışarısındaki kameralardan kesintisiz canlı yayın
  • Olası problemlerde haberalma merkezine 7/24 çağrı

Tüm bu özelliklerden sonra filo takip neden satın alınmalı sanırım anlaşıldı. Filo takip sistemini lojistik firmaları genellikle kullanıyor dedik ancak araç kiralama firmaları, servis firmaları vs çok fazla aracın yönetiminin söz konusu olduğu tüm iş kategorilerinde kullanabilir. Yani yazılımı ona göre entegre edilebilir. Tırlar için kullanıldığında sisteme merkez tanımlanıp o merkeze giriş çıkış yaptığı saatler görülebilir. Araç kiralama firmaları kullanacağı zaman anlık olarak hız kilometre yakıt seviyesi konum bilgilerini görebilir.

N2Mobil araç takip sistemlerini seçmekle kazacağınız avantajlar;

Bir Karel distibütörü olarak ürettiğimiz takip sistemlerinde kendine özgü eklemeler yaparak müşteri memnuniyetini artırıyoruz. Gerçekten bakıldığı zaman n2mobil ürünleri uzun vadede stabil kalıyor ve tabiri caizse sizleri yarı yolda bırakmıyor. Ürünleri sistematik, maliyet, filo planlaması ve kullanılabilirlik olmak üzere 4 temel esas üzerine kurarak uzun vadede etkili başarıyı tesis ediyoruz. Bu esasları

  • Detaylı raporlama ve bilgilendirme
  • Yakıt ve maliyet analizi
  • Detaylı filo yönetimi
  • Kullanıcı dostu arayüz olarak açabiliriz.

Kolay kullanımı ile çabukça öğrenebileceğiniz, dilediğiniz an dilediğiniz yerden filonuzu takip edebileceğiniz filo takip sistemi n2mobil’de sizleri bekliyor.