BLOG

9/4/2020Araç Takip Sistemi Detayları Nelerdir ?

Araç Takip Sistemi Detayları

Araç takip sistemlerinin hayatımıza girmesiyle birlikte Araç takip sistemi nedir sorusuyla çok sık karşılaşır olduk. Araç Takip Sistemi, özetle, aracınızı sayısal haritalar üzerinden anlık olarak takip edebilmeyi sağlayan, aracınıza dair hız ve konum gibi bilgilere erişmenizi sağlayan sistemdir. Araç Takip Sistemini oluşturan etmenler ana hatlarıyla “M2M GSM Hattı + Takip Cihazı + Takip Yazılımı” olarak sıralanabilir. Geniş kitlelerce kullanılan Araç Takip Sistemi, bireysel kullanıcıların yanı sıra özellikle araç sayısı fazla olan kurum, kuruluş ve özel firmalarca tercih edilmektedir. Araç Takip Sistemi’yle sunulan 7/24 kesintisiz raporlama imkânı ile araçlarınızdan birçok konuda veril alabilirsiniz.

N2Mobil Takip Sistemlerinde, %100 yerli yazılım ve donanım mahsulü olan Karel Takip Cihazlarını kullanmaktadır. N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş.,  Karel Mobil Sistemler distribütörü olup, sizlere Karel güvencesiyle hizmet sunmaktadır.

Araç Takip Sistemi Yasal mıdır?

Araç Takip Sistemi, ruhsat sahibinin talebi doğrultusunda araca monte edildiğinden hukuki açıdan sorun teşkil etmesi sözkonusu değildir. Bu bakımdan, bireyler ya da kurumlar kendi araçları için araç takip sistemi takılmasını isteyebilirler. Araç Takip Cihazları, Devletin resmi kurum ve kuruluşlarınca da talep edilmekte olup, yasal olmayan herhangi bir yanı bulunmamaktadır. Ayrıca, araç takip cihazlarının tercih nedenleri arasında güvenlik faktörü başı çekmektedir.  Araç Takip Sistemi’ne ilave olarak aracınıza takılacak motor blokaj sistemiyle aracınızın çalışmasını uzaktan kontrol edebilir, çalınmaya karşı ekstra bir güvenlik katmanına sahip olabilirsiniz.  Çalınma hadiselerinde araç takip sistemi sayesinde aracınızın konumunu hemen tespit edip, güvenlik güçlerine bildirebilirsiniz.

Nasıl Bayi Olabilirim?

N2Mobil Takip Sistemleri A.Ş. olarak gerekli nitelikleri karşılayanlara Bayilik imkânını da sunmaktayız. Tarafımızca yetkilendirilen bayilerimiz satış, montaj ve destek hizmetinde bulunabilirler. Bayilerimizce takılan cihazların tamamı N2Mobil güvencesinde olup, 2 yıl garanti kapsamındadır.

Araç Takip Sistemi bayisi olmak için 0850 433 1818 numaralı çağrı merkezimizi aramanız ya da info@n2mobil.com.tr adresinden bizlere ulaşarak bayi başvuru evraklarınızı iletmeniz gerekmektedir. Tarafımızca yapılacak ilk incelemenin ve akabinde merkez ofisimizde yapılacak görüşmelerin olumlu olması halinde bayiliğiniz aktif hale getirilecektir.

Bireysel Araç Takip Sistemi

Bireysel araç takip sistemleri ana hatlarıyla diğer takip sistemleriyle aynı özelliklere sahiptir.  Aradaki fark ise standart olarak sunulan paketlerin içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bireysel araç takip sistemlerinde bölge belirleme ve motor sinyali gibi bildirimler kullanıcıların tercihine bırakılmışken, diğer araç takip sistemlerinde otomatik olarak sunulmaktadır. N2Mobil olarak kullanıcıların istek ve ihtiyaçlarına uygun en uygun paketleri sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Araç Takip Sistemi Kullanmanın Faydaları

Araç Takip Sistemi sadece güvenlik amacıyla değil, aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlanması gibi ekonomik gerekçelerle de tercih edilmektedir. Ayrıca, araç takip sisteminin sunduğu geniş raporlama seçenekleri de kullanıcıları cezbeden bir diğer faktördür. Bu sistem sayesinde aşağıda sayılan özelliklerden de faydalanabilirsiniz.

  • Motor Blokaj
  • KM/Yakıt Raporu
  • Araç Hız Raporu
  • Isı ve Nem raporu
  • Anlık Konum Raporu
  • Yakıt Seviye Sensörü

Daha fazla detay için araç takip sisteminin faydaları adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Araç Takip Sistemi Cihazları

Birçok araç takip cihazı bulunmaktadır. Türkiye’deki araç takip cihazlarının yalnızca yaklaşık %30’u tamamen yerli donanım ve yazılıma sahiptir. Bu kapsamda, N2Mobil Takip Sistemleri tamamen yerli yazılım ve donanımla çalışan ve milli ekonomiye önemli katkılarda bulunan firmaların başında gelmektedir. Araç Takip Sistemi kullanmanın faydaları başlıklı yazımızda sözkonusu takip cihazlarının özellikleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Araç Takip Sistemi Kurulumu

Araç Takip Sistemi’nin kurulumu dikkat gerektiren konuların başında gelmektedir. Sistemin montajının alanında uzman kişilerce yapılmaması halinde aracınızda maddi açıdan zararlara sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle, sistem kurulumu N2Mobil’ ya da N2Mobil Yetkili Servislerine yaptırmanız büyük önem arzetmektedir. Montaj ve demontaj işlemlerinin N2Mobil’in bilgisi haricinde üçüncü taraflara yaptırılması halinde cihazınız garanti kapsamından çıkmaktadır.

Öte yandan, bir araç takip firmasının profesyonel bir ekibe sahip olduğunu gösteren işaretler,

  • Kendi yazılımını üretmesi
  • Olay anında destek sunması
  • En az 2 yıl garanti sunması
  • Servis Formu ve Montaj Formu tutulması

Araç Takip Sistemi Fiyat Listesi

Araç Takip Sistemleri’nin fiyatları istenilen paketlere ve özelliklere göre değişiklik arzetmektedir. Araç takip cihazlarına ilaveten sunulan aksesuarların (panik butonu, motor blokaj sistemi, vs…) ekstra maliyetlerinin olması nedeniyle sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. N2Mobil olarak, kullanıcıların talepleri istikametinde özel paketler oluşturabilir ya da hazır paketler sunabiliriz. Hazır paketler hakkında bilgi almak ve size özel paket oluşturmak için 0850 433 1818 numaralı çağrı merkezimi arayabilir ya da iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Araç Takip Sisteminin Teknolojik Boyutu

Araç Takip Sistemi türevi sistemler nesnelerin interneti (IoT) kavramının bir parçasını teşkil etmektedir. Nesnelerin internetinden kastedilen ise internet ortamına aktarılabilen her cismin uzaktan kontrolünün mümkün olduğudur. Bizlerin de özellikle son dönemlerde yakından tanık olduğumuz gibi internet yoluyla kontrol edilebilen cisimlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Diğer bir ifadeyle, nesnelerin interneti kavramı hayatımızdaki yerini giderek sağlamlaştırmaktadır. İnternet üzerinden kontrol edilebilen akıllı ev sistemleri, akıllı sokak lambaları, akıllı ısıtma ve soğutma sistemleri gibi sistemler vazgeçilmezlerimiz haline gelmiştir. Araç Takip Sistemleri de gerek yakıt gerek de zaman tasarrufu sağlaması bakımından her kesimin talep ettiği ürünler kategorisindeki yerini almıştır.