BLOG

9/4/2020Araç Takip Sistemi İle Km/Hız Kontrolü

Araç Takip Sistemi İle Km/Hız Kontrolü Nedir ?

Araç takip sistemi araçlarınızın anlık konum, hız, kontak açık, kontak kapalı, rölantı, ani kalkış, ani durma, ani sağa dönüş, ani sola dönüş, ani fren bilgileri alınmakta ve verilerin dışında araç takip alarmların tanımlaması  durumda bir çok konuda alarm gönderebilmekte ayrıca mesai dışı kullanım ve yakıt bilgilerini kontrol edebileceğiniz bir sistemdir. Genellikle birden fazla araca sahip şirketlerin kullandıkları sözkonusu sisteme tek aracı olan kişiler de oldukça rağbet göstermektedirler. Konu hakkında daha detaylı bilgi için araç takip sistemi nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kontrol Devresi Nasıl İşler

Neredeyse standart hale gelmiş olan araç takip sisteminin kurulumu 3 kablo ile yapılabilen 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu kablolar aracılığıyla güç kaynağı, kontak ve şase bilgisi alınmaktadır. Km/Hız kontrolü yapabilmek için N2Mobil Takip Sistemlerinin özel Araç Takip Yazılımı yeterlidir. IoT teknolojilerinden de istifade edilerek hazırlanan N2Mobil araç takip yazılımı sayesinde, aracınızın bulunduğu konum hakkında en güncel bilgilere kısa sürede erişebilir, aracınızın anlık hızını öğrenebilirsiniz.

Veri Doğruluk Testi İşleyişi

N2Mobil tarafından geliştirilen araç takip yazılımı sayesinde aracınıza dair sizlere gönderilen veriler birçok doğruluk testinden geçmektedir. Bu testlerin yapılma amacı en doğru bilgileri sizlere sunmak ve hata payını en aza indirmektir.

Gönderilen veriler sistem ve cihaz arasında doğrulama yapıldıktan sonra 4 Adet GPS uydusu ile karşılaştırılır. Bu karşılaştırma sonucunda verilerde %0.001 oranında dahi bir sapma olması halinde tekrar veri alışverişi yapılır ve bu defa Araç Takip Cihazında bulunan M2M hattıyla sistem, konum bilgisi isteyerek size en doğru konumu gönderir. Bu işlemler saniyeden daha kısa süreler içerisinde gerçekleşir ve herhangi bir gecikmeye mahal verilmeden güncel bilgiler müşterilerin takip ekranlarına yansıtılır.

Net Bilgi Tam Uyumlu Takip Cihazları

Araç Takip Sistemlerinin kalitesi bakımından en önemli kriterlerden biri olan net ve doğru bilgi sunma hizmetini N2Mobil Takip Sistemleri en üst seviyede yapmaktadır. N2Mobil’in kullandığı tüm araç takip cihazları Km/Hız raporunu en doğru şekilde verecek şekilde optimize edilmiştir. Sizlere bu konudaki en önemli tavsiyemiz, bir araç takip cihazı almadan önce, ilgili araç takip firmasının Km/Hız bilgisini kaç saniye aralıklarla gönderebileceği, verilerinizin doğruluk oranı ve herhangi bir doğrulama işlemi yapılıp yapılmadığına dair sorgulama yapmanızdır. Km/Hız raporu sürekli değişken bir veri olduğu için takip cihazınızın bu veriyi sunarken tam uyumlu olması çok önemli bir husustur.

Siz de en doğru ve kesintisiz veri aktarımını sağlayan Araç Takip Sistemine sahip olmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.