BLOG

9/4/2020Takip Sistemi İle Mesai Dışı Kullanım Engeli

Takip Sistemi İle Mesai Dışı Kullanım Engeli

Araç Takip Sisteminin çözümlerinden olan mesai dışı kullanımı sizler için sıraladık.

Firmanızın ya da şirketinizin en sık karşılaştığı sorunlardan biri de şirket araçlarınızın mesai dışı kullanımı ve bundan kaynaklanan yakıt maliyetinin artmasıdır. Şirket/firma araçlarının mesai dışı kullanımı şirketlerin en çok şikayetçi olduğu durumdur. Mesai dışı araç kullanımı engellendiği takdirde %43 oranında yakıt tasarrufu sağlanabileceği yapılan testler sonucunda ortaya konmuştur.Araç Takip Sisteminin sağladığı imkanlardan biri de mesai dışı kullanımın tespiti ve raporlanmasıdır. Mesai dışı kullanımı tespit edebilmek için sistem üzerinden mesai saatleri ayarlarınızı yaparak araç takip yazılımı üzerinden mesai dışı kullanımları günlük ve haftalık olarak raporlayabilirsiniz.

Mesai dışı kullanım özelliği sayesinde, araçlarınızın sizin bilginiz haricinde kullanılması engelleyebilir ve önemli miktarlarda yakıt tasarrufu yapabilirsiniz.

Araç Takip Sistemi Bildirimleri

N2Mobil Araç Takip sistemi sayesinde firma araçlarınızın izinsiz kullanımı halinde firma sahibine ya da sorumlu kişiye anında bildirim gönderilir. Mesai dışı kullanım modülünün bir özelliği olan bildirim sistemi ile geçmişe dönük veya anlık yapılan ihlaller size sms, mail ve çağrı yoluyla bildirilir. Bu sayede, izinsiz kullanımlara anında müdahale edebilir ve her hangi bir sorun teşkil etmeden önünü alabilirsiniz.

Neden Mesai Dışı Kullanım Engeli

Şirket araçlarının şirketi temsil ettikleri ve o şirketle ilgili ilk intibaın oluşmasına katkı sağladığı herkesin malumudur. Şirket araçlarının karıştığı olumsuz bir olay ile şirket profilinin zedelenebileceği, bu sebeple şirketin çok büyük maddi kayıplarla karşılaşabileceği ihtimal dahilindedir. Firma araçlarınızın mesai dışında, şahsi amaçlar için kullanımı istenmeyen durumların oluşmasına yol açabilir.

  • Fazladan Yakıt Tüketimi
  • Trafik Cezası (trafik kuralları ihlali)
  • Trafik Kazası (farklı bir araca ya da kişiye zarar verme)
  • Aracın şirket faaliyet alanı dışında kullanımı

Mesai Dışı Araç Kullanımı Raporlama

Tüm projelerimizde ATS, STS, HTS ve diğer projelerin tamamında mesai dışı araç kullanımını raporlamak oldukça basittir. Bu raporları günlük haftalık ya da belirttiğiniz tarih aralıklarına göre alabilir, Pdf ve excel formatlarında diskinize indirip arşivleyebilirsiniz.

İstenmeyen bir olayın vuku bulması halinde de bu arşivlerden faydalanarak olayları çözüme kavuşturabilirsiniz.