BLOG

9/4/2020Araç Takip Sisteminde Raporlama Nedir

Araç Takip Sistemi Raporlama

Araç takip sistemi çözümü ile aracınıza ve araç filonuza dair can ve mal güvenliğinizi en iyi şekilde sağlayabilmektesiniz. Özellikle kurumsal firmalar için filo yönetimini kolaylaştırmada en etkili çözümdür. Tarım, sanayi, ilaç ve enerji gibi alanlarda birçok kolaylık sunmaktadır; tek tuş sayesinde sektörünüzdeki filo yönetiminizi en iyi şekilde kontrol edebilmektesiniz.

Araç takip sistemi raporlama ekranlarıyla cihazlardan farklı bilgilere ilişkin veri alabilmektesiniz. Hız bilgisi, kontak bilgisi ve GPS takip bilgisi gibi bilgiler raporlanabilmektedir. Firmanızdaki tüm araçların anlık hareketlerini anlık takip edebileceğiniz gibi geçmişe dönük olarak da veri bilgilerini raporlama seçenekleri ile alabilmekte ve kontrolünü sağlayabilmektesiniz.

Araç takip sistemlerinin sunucusunda barındırılan veri bilgileri ile geçmişe dönük sürücü ihlali, trafik cezası ve benzeri bilgilere çok kolay bir şekilde ulaşabilmektesiniz. Ayrıca bu sunucular ile aracın konum, hız, saat gibi geçmiş hareket dökümlerini bilgisayarınıza kaydedebilmektesiniz. Bunların yanı sıra ise bu kaydedilen verileri PDF ya da Excel şeklinde çıktılar ile raporlayabilmektesiniz.

Anlık Konum Raporları

Araç takip sistemleri ile anlık konum raporlama ekranı sayesinde araçlarınıza ilişkin konum bilgilerinizi istediğiniz an görebilirsiniz. Kontak durumu, plaka, adres bilgisi ve hız bilgisini tek bir ekrandan görebildiğiniz gibi geçmişe ilişkin raporları da inceleyebilmektesiniz.

Aktivite Raporu

Aracınızın gün içindeki tüm hareket bilgilerini aktivite raporlama ekranı ile tek ekranda görüntüleyebilirsiniz. Toplam kilometre bilgilerini, hız bilgilerini, kontak bilgilerini, veri ve saat bilgilerini tek ekrandan görebilmektesiniz.

Kilometre Raporları

Belirlediğiniz iki tarih arasında aracınızın yaptığı kilometre bilgisini kilometre raporu ile raporlanabilmektedir. İki tarih arasında olduğu gibi iki saat aralığı belirleyerek ya da Perşembe ve Cuma günü gibi kullanımlarını da raporlayabilmektesiniz.

Seyahat Raporları

X noktasından Y noktasına kadar geçen sürede, sürücünün yaptığı data verileri seyahat raporu ekranında raporlanmaktadır. Her bir kontak açma ve kapatma ile seyahat raporları sonlandırılmaktadır.  Tüm bu süre zarfında seyahatin başladığı nokta ve saat alınarak kontağın kapatılmasıyla gidilen süre, ortalama hız bilgisi, en fazla hız bilgisi, bekleme süreleri, kilometre olarak gidilen yol hesaplanarak rapor halinde yöneticiye iletilmektedir.

Seyahat Özet Raporları

Bu raporlama ile kontak açma bilgisi ile kontak kapatma bilgisi arasında tek satırda raporunuza ulaşabilmektesiniz.

Bekleme Raporu

Aracın kontak kapalı olarak nerelerde beklediğini raporlayan ekrandır. Plaka ile beraber başlangıç saatini, bekleme süresini ve bitiş saatini tek tek görebilmektesiniz.

Günlük Kilometre Raporları

Bu raporlar ile günlük yapılan kilometre bilgilerini tek tek satırlar halinde ekranda görüntüleyebilmektesiniz. İsteğinize göre iki tarih arasında 15 günlük rapor alabileceğiniz gibi her gün kaç kilometre yapıldığı da araç takip sistemi ile günlük kilometre raporunda görüntülenebilmektedir. İlaveten bir ay içinde mesai saatlerinde kilometre kullanım raporlarınızı da görebilirsiniz. Bunun dışında mesai saati dışı aracın kullanım raporları da sunulmaktadır.

Kontak Açma/Kapama Raporları

Bu raporlama ile aracın tüm kontak açma – kapama durumu görüntülenebilmektedir. Ne zaman, nerede kontak açıldığı raporlarda görülmektedir. Ayrıca kontak kapatma durumu da raporlarda tek satırda ayrı ayrı olarak belirtilebilmektedir.