BLOG

9/4/2020Konteyner Takip Sistemi Nedir, Avantajları Nelerdir?

Koyteyner takip sistemi ile lojstik firmanızın ve müşterilerinizin yük takibini ve planlamasını maksimum verimlilikte gerçekleştirebilmektesiniz. Bu sistem ile konteynerlarınızı daha verimli kullanabilir, böylelikle hem paradan hem de zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak konteyner takip sistemi ile iş emirlerini planlayabilir, konteynera en yakın şoförü saptayabilir, rotaların otomatik hesaplanmasını sağlayabilir ve şoföre sesli komutlar da gönderebilirsiniz. Böylece konteyner güvenliği ve konteyner içindeki ürün güvenliği sağlanır; etkin filo yönetiminiz ile verimli ve sorunsuz bir iş planlaması sağlayabilirsiniz.

Konteyner takip sistemi, konteynerlarınızın takibini 7 gün 24 saat yapabilme imkanı da vermektedir. İnternete erişim sağlayacağınız akıllı telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlar ile istediğiniz an ve istediğiniz yerden konteynerınıza ilişkin bilgileri edinebilirsiniz.

Konteyner Takip Sistemiyle Hangi Bilgiler Alınır?

Konteyner takip sistemi sayesinde dorsenin konum bilgisi başta alınan verilerdendir. Buna ek olarak konteynerın kat ettiği yol, cihazın batarya yüzdesi, hız bilgileri, konteyner içi sıcaklık değerleri, kapılarının ne zaman açıldığı, duraklama yerleri, belirlenen rota takibinin yapılıp yapılmadığı, farklı bir çekiciye takılıp takılmadığı, çekici ile bağlantı bilgileri, yük değişimlerinin bilgisi gibi birçok bilgiye ulaşabilmektesiniz. Ek olarak bu bilgilendirmeler yurt içinde yapılabildiği gibi yurt dışından da size iletilebilmektedir.

Konteyner Takip Sisteminin Avantajları

Konteyner takip sistemi ile yüklerin, konteyner yer değişiminin çekicinin ya da çekicinin farklı bir çekiciye bağlanması gibi durumları kesintisiz olarak takip edebilmektesiniz. Hassas bir konum bilgisi ve depolanma seviyesi tespiti de konteyner takip sistemleri ile sağlanabilmektedir.

Hırsızlığa karşı da koruma sağlayabilmektesiniz. Konteyner takip sistemlerinin uyarı sistemi ile dorsenizin sizden habersiz kapısının açılmasından, bırakılan alandan taşınmasından, başka bir çekici ile arasına bağlantı kablosu takılmasından veya bağlantı kablosunun çıkarılmasından anında haberdar olabilmektesiniz. Böylelikle olası hırsızlık gibi durumların önüne geçebilirsiniz.

Konteynerlarda oluşabilecek ısı değişimlerin, soğuma ve ısının çoğalması gibi durumlardan haberdar olabilirsiniz. Ürünün bozulma durumu varsa bunun önüne bu sayede geçebilmektesiniz. İstenmeyen bir durumda uyarı alabileceğiniz konteyner takip sistemleri, yükünüzün olması gerekenin dışında değişim göstermesi durumunda da haber vermektedir.

Konteyner takip sistemi uzaktan kontrol, isteğe göre raporlama, akıllı planlama, eş zamanlı konteyner takibi ve yedek batarya ile kesintisiz ısı takibini de size sağlamaktadır. Bu sistem ile aynı zamanda konteynerın ortam içini de görüntüleyebilmektesiniz.

Konteyner takip cihazları, aktarma noktalarına varış süresini, ne kadar bekleme yapıldığını, vardığı noktadan hangi sürede ayrıldığını da raporlayabilmektedir. Bölge tanımlama sayesinde ise belirlenen bölgenin dışına çıkılması durumunda bilgilendirilebilmektesiniz.