BLOG

9/4/2020Araçtan Yakıt Çalınmasının Önlemleri

Araç takip sistemleri ile entegre şekilde depo yakıt kapağı sensörleri sayesinde araçlarınızdan yakıt çalınması ya da kaybını önleyebilmektesiniz. Wi-Fi kablosuz özeliğe sahip bu teknolojik sistem ile GPS aracılığı ile 7 gün 24 saat aracınızın yakıt durum kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Yakıt deposu güvenliği sorunlarına karşı bu çözümü otobüs, kamyon, otomobil, iş makineleri ve servislerinizde kullanabilmektesiniz. Online olarak takibi yapın yakıt durumunuz iş hakimiyetinizi arttıracaktır.

Türkiye verilerine ortalama olarak göz atıldığın her 100 litre araç yakıtının 4,2 litresi hırsızlıkla ya da suistimal şeklinde çalınmaktadır. Alacağınız bu yakıt deposu güvenliği önlemi ile araçlarınızın kontrolünü ve korumasını daima sağlayabilirsiniz.

Araç takip sistemleri ile entegre olarak çalışabilen özelliğin yanı sıra araç takip sistemi olmaksızın da tek başına yakıt depolarınızın güvenliğini ve korunmasını sağlayabilmektesiniz. Sensörsüz modelde mekanik koruma sağlanırken alarm, ışıklandırma ya da araç üzerindeki korna ile uyarı yapılabilmektedir. Sensörlü modelde de bunlara benzer ekipmanların tetikleme özelliğinin bulunmasının yanı sıra darbe girişiminde de caydırıcı bir özellik sunmaktadır.

Araç takip sistemi ile entegre olarak kullanacağınız depo yakıt kapağı sensörleri size maksimum güvenlik sağlayacaktır. Uydu tabanlı araç takip sistemi ile entegre sensörler depo kapağı durumu ve yakıt durumlarınızı online olarak istediğiniz zaman istediğiniz yerden takip etme imkanı sunacaktır.

Yakıt Deposu Önlemlerinin Avantajları

Yakıt depo sensörleri ile herhangi yakıt hırsızlığı karşısında koruma sağlayabilirsiniz. Alacağınız uyarı ile bunun önüne geçebilir, ayrıca sensörlü model ile darbe durumunda da caydırıcılık sağlayabilirsiniz. Araç takip sistemi ile entegre olan depo sensörleri ile aracınızda ne kadar yakıt kaldığını, ne kadar harcandığını istediğiniz an öğrenebilirsiniz. Araç takip sistemleri ile uyumlu kullandığınız zaman %25’e varan bir yakut tasarrufu da sağlayabilmektesiniz.

Özellikle işletmeler için oldukça avantajlı olan bu sistem, iş yerinizdeki araçların takibini yaparken yakıt durumu hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Araçlarınızın yakıt durumlarından haberdar olarak yakıt hırsızlığını engelleyebileceğiniz gibi boşa kullanımını da engelleyebilirsiniz. Araç filonuz varsa yakıt durumundan haberdar olmak için en ideal sistem olarak karşınıza çıkmaktadır. Araçlarınızdan bilginiz ya da izniniz olmadan yakıt boşaltımı yapılamaz.

Ayrıca montaj ve kurulum hizmetleri de uzmanlar tarafından oldukça kısa bir süre içinde yapılmaktadır. Bir kere montesi sağlanan ürün sökülememektedir. Bu sayede de sizin isteğiniz dışında yakıt deposu sensörleriniz sökülemez.

Özellikle tır ve kamyonlarda fazlasıyla sık karşılaşılan yakıt hırsızlıklarının önüne bu sistem ile tamamen geçebilmektesiniz. Şoför araç içinde uyurken ya da aracından uzakta olduğunda sistem ekipmanları ile alarm durumundan haberdar edilebilmektedir. Araç şoförlerinin ve operatörlerin yakıt kullanımları sarfiyat maliyetinin indirilmesi ve hırsızlığın önüne geçilmesi gibi konularda yakıt deposu sensörleri çok iyi bir çözümdür.